EN İYİ ELMA ÇEŞİTLERİNİ EN KALİTELİ ŞEKİLDE SİZLERE SUNUYORUZ

gala-apples

Royal Gala, Galaxy Gala, Mondial Gala çeşitleri Gala Elma türünün yaygın çeşitlerindendir. Gala, gevrek, iri veya orta büyüklükte, etli meyve, sulu, tatlı bir elma türüdür. Zemini sarı üstüne canlı kırmızı veya portakal ve kırmızımsı çizgili portakal renginde olup orta mevsim bir elma çeşidir. Verimi yüksek ve raf ömrü uzundur. Türklerin damak tadına uygun olan Gala türü albenisi yüksek bir elmadır. Ağustos ayının ilk haftaları ile Eylül ayının ilk haftaları arasında direkt olarak dalından satışa sunulur. Bu süreç içerisinden elmalar soğuk hava depolarında Ocak ayına kadar muhafaza edilebilir. Ayrıca Ağustos ayına kadar kontrollü atmosfer depolarında ilk günki gibi tazeliğini korunabilir.

 

fuji-apples

İri, sulu, gevrek, meyve etli ve tatlı bir elma çeşididir. Regi sarımsı üstüne kırmızımsı bir renktir. Tazelik bakımından uzun ömürlü, mükemmel aroması ile kalitesi yüksek bir üründür. Hasadı Ekim ayının son haftalarına yakın yapılmaktadır. Fuji elması soğuk hava depolarında Temmuz ayına kadar muhafaza edilebilinmektedir. Yine kotrollü atmosfer depolarında 12 ay gibi uzun bir süre ilk gün ki tazeliğini korumaktadır. Türklerin damak tadına uygun olan Fuji türü yine albenisi yüksek bir elmadır.

 

scarlet_spur_apples

Scarlet Spur iri-orta, gevrek, tatlı, sulu meyve özelliğinde bir elmadır. Scarlet Spur elmasının en bilinen özelliği erken renklenmesidir. Bu nedenle üretici veya tüketici tarafından sıkça tercih edilen kaliteli bir elma çeşididir. Hasat zamanı yine Eylül ayının ilk haftalarında gerçekleşmiştir.

 

red-chief-apples

Beyaz meyve etli, tatlı, sulu ve iri büyüklükte bir elma çeşididir. Orta mevsim türü olan Red Chief parlak ve kırmızı renktedir. Verimi yüksek olan ve Red Delicious gruplarından olan Red Chief bu grubun en yaygın türüdür. Ekim aynının ilk haftalarıyla beraber direkt olarak satışa sunulabilinmektedir. Yine Nisan ayına kadar soğuk hava depolarında, 10-12 ay gibi bir sürede ise atmoster depolararında taze bir şekilde muhafaza edilinebilir. Ticari değeri yüksek olan bu elma türü Orta Doğu pazarında çok fazla tüketilen bir türdür.

 

pommes golden #2 pommes jaune nourriture fruit isolé isoler détourer détouré , golden apples Yellow food isolated fruit isolate crop cropped

Golden Elma, adı üstünde sarı ve açık kabuk yeşili rengindedir. Verimi yüksek olan bir elma türüdür ve orta mevsim elmasıdır. Golden elma Eylül ayının son haftalarına doğru dalından satışa sunulabilinmektedir. Yine soğuk hava depolarında bu çeşit Mayıs ayına kadar muhafaza edilebilinmektedir. Bunun yanında kontollü Atmosfer depolarında 10 ay gibi uzun bir süre ilk gün ki tazeliğini koruyabilirsiniz. Bilinen eski elma çeşitlerinden olmasına karşın dış ve iç elma pazarında satışı hızla devam etmektedir.

granny-smith-apples

Granny Smith, gevrek, beyaz meyve etli, ekşimsi tadı olan, sert ve sulu bir elma türüdür. Yüksek verimli olan Granny Smith iri büyüklükte bir elma türüdür. Ayrıca kabuğu kalın ve lensitillidir. Kasım ayının ilk haftalarında dalından satışa sunulabilinmektedir. Yine Mart ayına kadar soğuk hava depolarında muhafaza edilir. Aynı zamanda kontrollü soğuk atmosfer depolarında 12 ay gibi uzun bir süre boyunca ilk günki tazeliği korunabilinmektedir.

starkrimson-apples

Starkrimson Elma çeşidinin orta kısmı geniştir. Genelde konik bir şekil alan elma meyvesi iridir. Yeme olgunluğuna geldiğinde koyu kırmızı olan kabuk rengi açılır. Starkrimson meyve sapı kalın ve kısadır. Tatlı, sulu ve beyaz meyve etlidir. Biraz daha fazla dayanıklı olan bu elma türü soğuk hava depolarında çok uzun süreler muhafaza edilir.

pink_lady_apples

Pink Lady, verimi yüksek, yarı dik ağaçları olan ve çok kuvvetli gelişen bir elma türüdür. Ayrıca Pink Lady, Avustralya orjinli bir elmadır. Türüne özel olarak meyveleri uzun silindir biçiminde olup, boyutları genelde orta iriliktedir. Pink Lady adı üstünde sarı zemin üzerine pembe renkli haldedir. Diğer türlerin aksine bu meyve haşatından birkaç ay sonra tüketilmesi halinde harika bir aroma tadına erişir. Pink Lady’nin en belirgin özelliği ise sert olması nedeniyle uzun süre muhafaza edilmesi ve uzun yollu seyahatler için çok uygun olmasıdır.

İletişime Geçin

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin!

© 2016 Koloğlu Elma
İletişime Geçin